8 elementów, na które warto zwrócić uwagę wybierając kiosk multimedialny z tabletem

1. Możliwość wypożyczenia

Zdjęcia nie są w stanie oddać wszystkich cech produktu. Zanim zdecydujesz się na zakup kiosku multimedialnego, wypożycz go na kilka dni, użyj go np. na targach albo podczas konferencji branżowej i oceń, czy spełnia Twoje oczekiwania. Producenci kiosków, którzy są pewni wysokiej jakości oferowanych produktów umożliwiają taki sposób współpracy, a wręcz sami go rekomendują.

2. Tablet

Istotnym elementem kiosków multimedialnych jest tablet. Ważne, aby był on niezawodny, nie zawieszał się i szybko przetwarzał dane. Dlatego właśnie warto wybrać kiosk kompatybilny z tabletami iPad lub najlepszymi tabletami z systemem Android. Ten element również warto przetestować „w terenie”. W zależności od tego, na który system przygotowano aplikację mobilną, rekomendujemy tablety iPad 4 i Samsung Galaxy Tab.
Jeśli jesteś zdecydowany na kupno kiosku multimedialnego, wybierz taki, który jest kompatybilny z wieloma modelami tabletów. Ze względu na dynamikę rynku urządzeń mobilnych, nie warto się wiązać z jednym modelem, lecz pozostawić sobie furtkę bezpieczeństwa w postaci możliwości umieszczenia w kiosku jakiegokolwiek tabletu, nawet takiego, którego nie ma jeszcze w produkcji.

3. Możliwość zamontowania tabletu w pionie i w poziomie

Fakt, że dziś Twoja aplikacja jest zaprojektowana w poziomie, nie oznacza, że za jakiś czas nie będziesz potrzebował użyć tabletu w orientacji pionowej (np. do wyświetlenia multimedialnej wersji broszury firmowej). Warto zwrócić na to uwagę wybierając infokiosk. Te z wyższej półki są zaprojektowane w taki sposób, aby można było łatwo zmienić orientację tabletu.

4. Stabilność i eliminacja drgań

Na stabilność kiosku i występowanie drgań jego górnej części podczas używania, wpływa kilka czynników. Przede wszystkim ważne jest umiejscowienie środka ciężkości. Im jest on zlokalizowany niżej, tym lepiej. Drugim istotnym czynnikiem jest powierzchnia podstawy oraz podparcie kolumny kiosku. Im większa i lepiej wyważona podstawa, tym kiosk będzie stabilniejszy. Im lepsza stabilizacja kolumny, tym mniej drgań w trakcie używania kiosku. Równie ważna, o czym przekonasz się wielokrotnie, jest możliwość płynnej regulacji wysokości nóżek. Nie wszystkie kioski dostępne na polskim rynku mają regulowane nóżki, a podłoga, szczególnie w halach targowych i ekspozycyjnych, pozostawia wiele do życzenia.

5. Bezpieczne zamknięcie

Jeśli chcesz mieć pewność, że nikt nie przywłaszczy sobie Twojego kiosku oraz tabletu w nim umieszczonego, wybierz kiosk z solidnym zamknięciem. Sugerujemy zamknięcie w standardzie Kensington – takie, jakie jest stosowane w sklepach z urządzeniami elektronicznymi. Zabezpiecza ono tablet przed kradzieżą, a w zestawie ze stalową linką, może także zabezpieczyć cały kiosk przed wyniesieniem.

6. Możliwość odnowienia lakieru

Cecha ta jest szczególnie istotna w przypadku kiosków intensywnie użytkowanych i narażonych na częsty transport. Nawet przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności, kioski mogą zostać obite, w wyniku czego mogą pojawić się nieestetyczne ubytki w farbie. W przypadku kiosków wykonanych ze stali lub aluminium, istnieje możliwość usunięcia starej farby i fabrycznego naniesienia zupełnie nowej warstwy. W przypadku kiosków plastikowych i kompozytowych nie ma takiej możliwości. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że malowanie proszkowe daje najtrwalszy efekt.

7. Powerbank – alternatywne źródło prądu

Wszystkie kioski dają możliwość podpięcia tabletów do prądu. Co w przypadku, kiedy w pobliżu miejsca umieszczenia kiosku nie ma żadnego dostępnego źródła prądu? Oczywiście, można zastosować przedłużacz. Rozwiązanie to jest jednak mało estetyczne. Dobrym pomysłem jest użycie powerbank – przenośnego uniwersalnego akumulatora. Kupując kiosk multimedialny, warto zapytać producenta, czy przewidział w nim miejsce na montaż takiego akumulatora.

8. Dostęp do funkcji urządzenia

W zależności od funkcji aplikacji, możesz potrzebować otworu na kamerę urządzenia, otworu na przycisk start i odpowiednio umiejscowionego przycisku włączającego i wyłączającego urządzenie. Warto doprecyzować tę kwestię przed zakupem.