Mobilne
kioski multimedialne

Uatrakcyjnij ekspozycję produktu, zwiększ zaangażowanie klientów i sprzedaż,
dzięki zastosowaniu multimedialnych kiosków z dedykowaną aplikacją mobilną.

Kioski multimedialne w Stacji Mercedes

W lipcu 2013 roku na kulturalno-rozrywkowej mapie Warszawy pojawiło się zupełnie nowe miejsce – na Powiślu stanęła Stacja Mercedes. Miało to związek z ogłoszonym kilka miesięcy wcześniej planem rozwoju marki do 2020 roku. Jednym z jej elementów jest nowa strategia wzrostu w zakresie sprzedaży i marketingu oraz zwiększenie nacisku na sferę obsługi klientów w segmencie premium.

Do prezentacji pojazdów w Stacji Mercedes wykorzystano mobilne kioski Mobi-Stand wraz z dedykowaną aplikacją. Aplikacja prezentująca samochody składała się z dopracowanej graficznie, zgodnej z najnowszymi trendami, interaktywnej prezentacji pojazdu. Dodatkowo została uzupełniona o moduł sprzedażowy, w którym znalazły się ceny wyposażenia podstawowego, a także elementy poszczególnych akcesoriów wraz z opisem i kosztami. Prezentacja aut wzbogacona została także o aspekty interaktywne, które pozwalały na skompletowanie elementów wyposażenia według indywidualnych wymagań. I tak – za pomocą jedynie kilku kliknięć klient mógł wybrać kolor pojazdu, rodzaj felg, wersję silnika, wykończenie wnętrza, system nagłośnienia i inne opcje składające się na wyposażenie. Aplikacja zamontowana w Mobi-Standzie pozwalała na łatwe i szybkie sprawdzenie informacji interesujących potencjalnego klienta – od prezentacji modelu samochodu i jego opisu, poprzez pokaz filmów i zdjęć. Aplikacja dawała również możliwość porównania cech prezentowanego pojazdu z pojazdem będącym bezpośrednią konkurencją w danej klasie. Na ekranie tabletu dostępne były wszystkie najważniejsze informacje i dane dotyczące jazdy i środowiska, obsługi, bezpieczeństwa, komfortu czy systemów multimedialnych obu porównywanych modeli. Największą zaletą rozwiązania okazała się być prostota działania i zarządzania, przy jednoczesnej funkcjonalności. Dlatego aplikacja została wyposażona także w typowo sprzedażowy moduł, w którym znajdowały się ceny wyposażenia podstawowego, a także elementy poszczególnych akcesoriów wraz z opisem, kosztami i kodami zakupowymi. Usprawniło i zoptymalizowało to procesy sprzedażowe.

Warto dodać, że samą Stację w ciągu półtora miesiąca działalności odwiedziło około 13 tys. osób. Kilkaset osób wyraziło zainteresowanie kupnem samochodu, a kilka z nich zostało sprzedanych na miejscu.

10462832_707894625930969_6576538813966405986_n